Organik Tarımda Özel Sertifikasyon Kuruluşları

01.01.2018

   Demeter: 

   Demeter, Biodinamik Tarım ürünlerinin markasıdır. Sadece sıkı denetime tabi ve sözleşmeye bağlı iş ortakları Markayı kullanmaya müsaittir. Kapsamlı bir doğrulama süreci, Uluslararası Demeter Üretim ve İşleme Standartlarına ve çeşitli ülkelerdeki geçerli organik düzenlemelere sıkı sıkıya uymayı garanti eder; tarımsal üretimden işleme ve nihai ürün ambalajlamaya kadar her aşamada bir boşluk bırakmadan uygulamalarını sürdürür.

   Naturland:

   Naturland, Almanya’da organik tarım alanında en önemli organizasyonlardan biridir. 

   Bio Suisse: 

   Bio Suisse, İsviçreli organik çiftçileri şemsiyesi altında toplayan organizasyondur.

Bio Suisse'nin üye kuruluşları, kantonal düzeyde ve şubeye özgü konular için şemsiye organizasyonu temsil etmektedir. Üye örgütlerin başkanları, kanton düzeyindeki tüm konularda (eğitim ve ileri eğitim, danışma çalışması, doğrudan pazarlama) kilit temaslardır.

   Frick: Organik Tarım Araştırma Enstitüsü, organik tarım alanında araştırma ve danışmanlık hizmeti veren ulusal ve uluslararası bir kuruluştur.

   Soil Association:

   Soil Association İngiltere’nin organik gıda ve tarım için önde gelen sertifikasyon organizasyonudur. Organik gıda, tekstil, ormancılık ve bakım bir çok sahada rol almaktadır bu alanda.

   KRAV: 1985 yılında ilk KRAV Standardı yayınlandığında yalnızca bitkisel üretimi kapsıyordu. Ancak şu anda altında 19 farklı üretim türüne göre Standartlar bulunmaktadır.

Organik Tarımda İdari Sertifikasyon Kuruluşları için tıklayınız.