Gıda Bilgi Sosyal Girişim Projesi sağlığını bilgi kirliliğinden korumak isteyen herkes için kurulan, topluma gıda konusunda güvenilir bilgi sunan bir bilgilendirme platformudur. 

   Proje içerik araştırma ve proje olgunlaştırma çalışmaları Mayıs 2016 yılında başlamış ve 21 Mart 2017 tarihinde şirketleşmiştir. 1 Mart 2017 tarihi itibari ile de site deneme sürümü yayına alınmıştır. Genel merkezi İstanbul dur. 

   Yanlış bilgilendirmeler ile bilim ve tüketici ayrı kollardan ilerleyerek; tüketici zihninde oluşan algılar yanlış bilgi iletişimine sebep olmaktadır ve bu da gıda güvenliği ve beslenme algısını yanlış yöne sürüklemektedir.

   Bu sebeple bilim- araştırma- doğru bilgiler ile tüketici arasında köprü kurmak büyük önem taşır. Uzmanlar, akademisyenler ve sektör teknik verinin özümsenmesi, incelenmesi, yorumlanması gibi faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Tüketici ise karşılaştığı riskin kendisi için anlamı ne, anne adayı ise anlamı ne, küçük çocuğu için, ailesi için anlamı ne bununla ilgilenmektedir. İlgilendiği bu sorulara yanıt ararken bilgi kirliliği içerisinde farklı inanışlarla karşılaşmaktadır.

  Gıda Bilgi tüketicinin gıda güvenliği konusunda kendi kararlarını alabilmeleri için insanlara doğru bilgi sağlamaktadır. Gıda Bilgi Sosyal Girişim Projesinin amacı toplumun beslenme ve gıda hakkında güvenilir bilgiye ulaşması için ulusal ve uluslararası alanlarda son bilimsel gelişmeleri topluma sunmaktır.

                                                                                                                      GIDA BİLGİ MEDYA BİLİŞİM TEKNOLOJİ A.Ş.