ENBIOSIS Mikrobiyom Sağlık Paketi

06.08.2020

ENBIOSIS Mikrobiyom Sağlık Paketi

ENBIOSIS ile mikrobiyomunu keşfet, beslenmeni yönet, sağlığına hükmet!

Yorucu ve yoğun giden hayatlarımızda hepimizin aklında aynı soru işareti var: “Sağlıklı beslenmek için hangi beslenme modelini uygulamalıyım?”. Her geçen gün televizyonda, internette ve hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuş sosyal medya hesaplarında yeni bir diyet tipi, detoks tarifleri, mucizevi besinler ile karşılaşmamız ise cabası. Kendimiz için doğru yolu ararken atladığımız bir nokta var. Hepimiz özeliz, bu sebeple hepimiz kendimize özel hazırlanmış beslenme planını hak ediyoruz.

Bu noktada bizi birbirimizden en çok ayıran şey ise vücudumuzda gözümüzle göremediğimiz ancak sağlık durumumuz ile yakından ilişkili olan mikrobiyomumuz! Vücudumuzda trilyonlarca mikroorganizma bizimle birlikte yaşıyor. Bu mikroorganizmaların çeşidi, sayısı ve dengesi tamamen bize özel. Hatta öyle ki hiç kimse de bu dağılım aynı değil, tıpkı parmak izlerimiz gibi. Bu mikroorganizma ekosisteminin dengesi bozulduğunda ise birçok hastalığın oluşmasına temel hazırlanmış oluyor. Aslında aradığımız sağlık çözümü içimizdeki bu dünyayı keşfetmekten geçiyor.

Mikrobiyom Temelli Kişiselleştirilmiş Sağlık

Bağırsağınızda sizinle yaşayan bakterilerin neler olduğu ve hangi oranda bulundukları, sağlık durumunuz ve yaşam kaliteniz hakkında önemli ipuçları vermektedir. Yakın bir gelecekte, sadece dışkıdaki mikroorganizmaları inceleyerek pek çok hastalığın erken tespitini yapmak mümkün olacaktır.

Yaşam tarzınız ve maruz kaldığınız çevresel etkiler, bağırsak mikrobiyomunuzun değişip farklılaşarak yalnızca size özgü bir yapıya dönüşmesine neden olur. Zaman içerisinde bağırsak mikrobiyomunuzdaki bu değişimler, sağlık durumunuzu olumlu veya olumsuz yönde etkiler.

Mikrobiyomunuzun sağlığınızı olumsuz yönde etkilememesi için, mevcut mikrobiyom profilinizin ortaya konması ve koruyucu kişiselleştirilmiş yöntemlerin uygulanması sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşamın anahtarıdır.

ENBIOSIS Biyoteknoloji, sağlığınızla yakından ilişkili olan mikrobiyomunuzu analiz eder ve sahip olduğu yapay zeka teknolojisi ile size kişiselleştirilmiş sağlık çözümleri sunar.


Şimdi sen de ENBIOSIS ile birlikte kişiselleştilmiş sağlıklı yaşam yolculuğuna adım at!